خانه / اخبار کنکور / ترمیم معدل برای کنکور ۹۸

ترمیم معدل برای کنکور ۹۸

برای جبران معدل دیر نشده است!

افرادی که از سال ۸۴ به بعد دیپلم گرفته‌اند و قصد دارند وضعیت معدل خود را بهبود دهند، فرصت خواهند داشت تا در طرح ترمیم معدل آموزش‌پرورش شرکت کنند. دانش آموزان و کسانی که می خواهند در طرح ترمیم معدل شرکت کنند می تواند در ماه های دی، خرداد ماه و یا شهریور در طرح ترمیم معدل ثبت نام نمایند. عملیات ترمیم معدل مستقل از مقدار معدل شما قابل انجام است، به بیان ساده‌تر چه معدل شما ۱۰ شده باشد چه ۱۹٫۷۵ این طرح برای شما در دسترس است!

ترمیم معدل چیست؟ چه شرایطی دارد؟

ترمیم معدل یک فرصت برای برای بهبود تاثیر معدل در کنکور سراسری است، داوطلبان شرکت در این طرح باید پیش از شروع امتحانات دی، خرداد و یا شهریور به یکی از مدارس بزرگسالان درمنطقه خود مراجعه نمایند. براساس طرح ترمیم معدل آموزش‌وپرورش می‌توانید معدل خود را ارتقا دهید؛ هر دانش آموز تنها یک بار می تواند در طرح ترمیم شرکت نماید. متقاضیان ترمیم معدل در نظر داشته باشند بابت برگزاری امتحان مجدد برای کسانی که دیپلم خود را گرفته اند ، برای هر درس مبلغی بابت چاپ و تصحیح اوراق از دانش آموزان دریافت می شود که این مبلغ برای هر درس تقریبا ۲۰ هزار تومان است.

جزئیات چگونگی ترمیم سوابق تحصیلی برای ورود به رشته های بدون کنکور

عباس سلطانیان،مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش‌وپرورش ترمیم سوابق تحصیلی برای ورود به رشته‌های بدون کنکور دانشگاهی را تشریح کرد.
باتوجه به به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر ورود به ۸۵درصد کد رشته محل‌های دانشگاهی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری و شرایط ترمیم سوابق تحصیلی اظهار کرد: هنوز صورت‌جلسه رسمی این مصوبه به دست ما نرسیده است؛ اما ترمیم معدل یکی از بخشنامه‌های آموزش‌وپرورش است که در سال۹۴به تصویب شورای عالی آموزش‌وپرورش رسید.
سلطانیان خاطرنشان کرد: کلیه دیپلمه‌های سال ۸۴به بعد می‌توانند ترمیم نمرات را در صورت تمایل انجام دهند.
وی بابیان اینکه هر شخصی بخواهد درس یا دروسی را مجدد امتحان بدهد و نمره خودش را ترمیم کند می‌تواند درخواست شرکت مجدد در امتحانات نهایی را بدهد، گفت: به‌این‌ترتیب متقاضیان به منطقه آموزش‌وپرورشی که در آنجا تحصیل‌کرده و دیپلم گرفته‌اند مراجعه و درخواست خود را ثبت می‌کنند.

عباس سلطانیان افزود: هر دانش‌آموزی که اکنون در حال تحصیل است نمی‌تواند درخواست‌ ترمیم نمره بدهد.

وی با بیان اینکه هر دانش‌آموخته می‌تواند تنها یک‌مرتبه از این امکان استفاده کند تأکید کرد: نمرات ترمیم‌شده فقط برای اعمال سوابق تحصیلی در کنکور سراسری به سازمان سنجش ارسال می‌شود و تأثیری در معدل و نمره دیپلم افراد ندارد.
هر دانش‌آموزی بنا به تشخیص خود و در صورت نیاز در هر تعداد درس که امتحانش به‌صورت نهایی برگزار می‌شود می‌تواند شرکت کند و این سوابق ترمیم‌شده در گزینش نهایی در کنکور تأثیرگذار است.
تمام دیپلمه‌های سال ۸۴به بعد می‌توانند درخواست‌ترمیم نمره بدهند و ربطی به‌نظام قدیم و یا جدید بودن دانش‌آموختگان ندارد.
وی درباره نوع مدارس و زمان شرکت در آزمون‌ترمیم نمره نیز گفت: در هر نوبت امتحانی که نهایی برگزار می‌شود امکان شرکت در آزمون وجود دارد. شرایط و نوع مدرسه ازجمله تیزهوشان یا نمونه دولتی بودن نیز تأثیری در گزینش و ترمیم معدل ندارد و شرایط شرکت در آزمون‌ترمیم سوابق تحصیلی برای همه متقاضیان یکسان است.

نمره‌های اخذ شده در ترمیم معدل، فقط برای اعمال در سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز سنجش عالی ملاک عمل خواهد بود و کارنامه‌ی امتحانی و گواهی صادر شده برای این گونه افراد فاقد معدل و شرایط قبولی و یا مردودی خواهد بود.

نمره‌های اخذ شده در امتحانات ترمیم سوابق جایگزین نمرات قبلی نخواهد شد و این نمره به ۲۵ درصد اثر در کنکور لحاظ می شود.

 • زمان ثبت‌نام در این طرح ۳۰ الی ۴۵ روز قبل از امتحانات هر نوبت است.
 • هیچ محدودیتی برای ثبت‌نام در حداقل نمره و تعداد درس درخواستی وجود ندارد.

۲ نظر

 1. Avatar

  سلام
  تورو خدا جواب بدین
  من معدل خوبی ندارم و از وقتی گفتن هشتاد و پنج درصد ضرفیت با ثوابق تحصیلی پر میشن کلا نا امید شدم میخاستم بدونم اگه توی ترمیم معدل شرکت کنم میتونم جز این هشتاد و پنج درصد قرار بگیرم

  • کلاسند

   سلام
   ۸۵٪ از رشته ها براساس سوابق تحصیلی پذیرش دارند اما رشته های پرتقاضا مخصوصا دانشگاه های معتبر حتما براساس کنکور و طبق روال سابق پذیرش میکنند.
   ترمیم معدل رو هم طبق شرایطی که توی پست توضیح داده میتونید انجام بدید.

   البته برای مشاهده لیست رشته ها ما رو در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره