شهریه دانشگاه شبانه
شهریه شبانه

شهریه شبانه دانشگاه ها ۹۸-۹۹

شهریه شبانه چقدر است؟

یکی از دغدغه های داوطلبان کنکور، در مقاطع مختلف(کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) بعد از رد شدن از مسیر طولانی و پرپیچ و خم کنکور، انتخاب رشته کنکور سراسری است. داوطلبان پس دریافت کارنامه و مجاز شدن، اقدام به انتخاب رشته در دانشگاه های روزانه، دانشگاه شبانه، آزاد، پیام نور و پردیس خودگردان می کنند. در این میان تنها دانشگاه روزانه است که نیاز به پرداخت شهریه ندارد.

پیش از این، در مقالات دیگر  به میزان شهریه دانشگاه آزاد و شهریه دانشگاه پیام نور پرداختیم اکنون می خواهیم شهریه شبانه ۹۸-۹۹ یا همان نوبت دوم را در مقطع کاردانی، کارشناسی و دکتری بررسی کنیم.

شهریه دانشگاه شبانه کارشناسی ۹۷-۹۸

شهریه شبانه از دو قسمت شهریه ثابت و متغیر تشکیل شده است. در حال حاضر شهریه شبانه ۹۸-۹۹ اعلام نشده است. اما شهریه مقاطع مختلف دانشگاه شبانه هر ساله ۱۰ الی ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش میابد.

راه ورود به دانشگاه شبانه شرکت در آزمون سراسری است. داوطلبان در دانشگاه شبانه باید ۱۳۰ واحد درسی گذرانده و در هر ترم میتوانند ۱۴ الی ۲۴ واحد بردارند. طول دوره کارشناسی ۴سال و ۸ ترم است. هزینه های زیر به تومان است.

رشته تحصیلی شهریه ثابت شهریه متغیر (به ازای هر واحد عمومی) شهریه متغیر (به ازای هر واحد پایه نظری) شهریه متغیر (به ازای هر واحد اختصاصی) شهریه متغیر (به ازای هر واحد عملی) شهریه هر واحد پروژه
علوم انسانی ۶۶۰/۰۰۰ ۷۵/۰۰۰ ۹۷/۰۰۰ ۱۱۵/۰۰۰ ۷۸/۰۰۰ ۱۴۰/۰۰۰
فنی مهندسی، علوم پایه و کشاورزی ۹۷۵/۰۰۰ ۹۵/۰۰۰ ۱۴۰/۰۰۰ ۱۵۵/۰۰۰ ۷۸/۰۰۰ ۱۷۵/۰۰۰
هنر ۸۵۰/۰۰۰ ۹۵/۰۰۰ ۱۴۰/۰۰۰ ۱۵۵/۰۰۰ ۷۸/۰۰۰ ۱۷۵/۰۰۰

شهریه دانشگاه شبانه کارشناسی ارشد ۹۷-۹۸

دانشگاه های روزانه حدود ۵۰ درصد ظرفیت رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد داوطلب می پذیرند با این حساب که عبارت شبانه یا نوبت دوم در مدرک فارغ التحصیلی ذکر نمی شود. دوره ارشد ۲ سال طول می کشد و دانشجویان ۸ تا ۱۲ واحد را در هر ترم می گذرانند.

گروه آموزشی شهریه ثابت شهریه متغیر عملی شهریه متغیر نظری شهریه پایانامه
علوم انسانی ۹۹۰/۰۰۰ ۲۶۵/۰۰۰ ۱۷۵/۰۰۰ ۶۵۰/۰۰۰
فنی مهندسی، علوم کشاورزی ۱/۱۶۰/۰۰۰ ۳۹۰/۰۰۰ ۲۶۵/۰۰۰ ۶۵۰/۰۰۰

میزان شهریه شبانه (نوبت دوم) در مقطع دکتری سال ۹۷-۹۸

دانشگاه شبانه نیز در مقطع دکتری دانشجو می پذیرد. شهریه شبانه دکتری بالطبع بالا تر از مقاطع دیگر است.

گروه آموزشی شهریه ثابت شهریه دروس نظری شهریه دروس عملی
علوم انسانی ۳/۸۰۰/۰۰۰ ۷۴۵/۰۰۰ ۸۳۰/۰۰۰
سایر گروه ها ۴/۳۷۰/۰۰۰ ۷۴۵/۰۰۰ ۸۳۰/۰۰۰
شهریه دانشگاه شبانه
شهریه شبانه

در کل، دانشگاه شبانه، فرقی با دانشگاه روزانه ندارد زیرا اساتید و دانشجویان دیگر برای دانشگاه روزانه هستند. حتی از لحاظ مدرک فرقی با دانشگاه روزانه ندارد تنها تفاوتش پرداخت شهریه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دانشگاه شبانه، اپلیکیشن کلاسند را نصب کنید و از بین رتبه ها و مشاورین برتر، مشاورتان را انتخاب کنید و مشاوره بگیرید.

عضو کانال تلگرام کلاسند شوید و از مطالب آموزشی کنکور ۹۹ استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره کنکور و تحصیلی