خانه / اخبار کنکور / لیست رشته های بدون کنکور ۹۸

لیست رشته های بدون کنکور ۹۸

چند روز پیش خبر حذف کنکور برای ۸۵٪ از رشته های تحصیلی جنجال زیادی با پا کرده و دانش آموزان را درگیر خود کرده است. که طبق صحبت های انجام شده  لیست رشته های بدون کنکور منتشر گردید و هم اکنون از سایت کلاسند قابل دانلود می باشد.

نکته مهم این است که در سال ها گذشته نیز تعداد زیادی از رشته ها براساس سوابق تحصیلی پذیرش داشته اند که این معنی را میدهد که تغییر چندانی اتفاق نیفتاده است. نکته نسبتا مهم ماجرا جدا شدن دفترچه رشته های بدون کنکور از رشته های با کنکور می باشد که حذف کنکور در سال های آینده را نشان می دهد.

بر این اساس داوطلبان تجربی ، ریاضی ، انسانی ، هنر و زبان من بعد می توانند رشته های مورد انتخاب خود را در دفترچه های مجزا از دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب کنند. طبق خبر سازمان سنجش دفترچه بدون کنکور سراسری ۹۸ تا آخر دی ماه سال جاری در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد . در ادامه این مطلب لیست رشته های بدون کنکور سراسری ۹۸ در گروه های آزمایشی مختلف را آورده ایم.

اطلاعات بیشتر راجع به این خبر در قسمت چهارم از رادیو کلاسند منتشر شده است. برای دریافت رادیو کلاسند اینستاگرام و تلگرام ما را دنبال کنید.

لیست رشته های بدون کنکور 98

لیست رشته های بدون کنکور ۹۸ : (بروزرسانی شد)

لیست رشته های بدون کنکور ۹۸ منتشر شد برای که می توانید از طریق لینک های زیر دانلود کنید.

همانطور که قبلا گفته شده بود رشت های پرطرفدار هر رشته در این لیست قرار نگرفتند و این لیست رشته های با طرفداری کمتر را تشکیل داده است.

رشته های بدون کنکور ۹۸ : (لیست نهایی)

دفترچه راهنمای رشته های بدون کنکور ۹۸
دانلود لیست رشته های بدون کنکور مهر ماه ۹۸
اصلاحات لیست رشته های بدون کنکور مهر ۹۸
دانلود لیست رشته های بدون کنکور بهمن ماه ۹۷

لیست رشته های بدون کنکور را می توانید از لینک بالا و به صورت مستقیم دانلود و یا مشاهده کنید این لیست کامل می باشد اما اگر باز هم سوالی درباره تکمیل  و یا مشکلات این لیست دارید  میتوانید از پشتیبانی کلاسند بپرسید.

شرایط پذیرش بدون کنکور ۹۸ :

شرایط سختی برای پذیرش بدون کنکور قرارداده نشده است شرایط کلی درخواست برای پذیرش در رشته های بدون کنکور به صورت زیر می باشد :

  • داشتن مدرک دیپلم برای داوطلبان الزامی می باشد.
  • داوطلبان جهت شرکت در رشته های مذکور باید گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی خود را دریافت نموده باشند. (فقط نظام قدیم)
  • داوطلبان دارای دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش نظام قدیم ، چنانچه مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشند ،باید دارای مدرک کاردانی باشند.
  • وضعیت نظام وظیفه آقایان باید مشخص شود. (در رشته های تحصیلی روزانه معاف باشند.)

سازمان سنجش گفته است ۸۵٪ از ظرفیت کل دانشگاه ها براساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور می باشد بنابراین تعداد زیادی از رشته ها در سال جاری بدون کنکور خواهند بود.

ثبت نام در رشته های بدون کنکور ۹۸ :

برای ثبت نام در فرصت بهمن ماه مراجعه حضوری به دانشگاه مربوطه ملاک قرار گرفته است اما برای ثبت نام بدون کنکور ۹۸ مهر ماه تحصیلی باید به سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه کنند. دانش آموزان می توانند با دنبال کردن کلاسند از زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور ۹۸ اطلاع یابند. همچنین این ثبت نام کاملا اینترنتی و در تابستان ۹۸ خواهد بود.

رشته های بدون کنکور بهمن ماه ۱۳۹۷ :

لیست منتشر شده در سایت سازمان سنجش در لینک زیر قابل دانلود خواهد بود. اما سوالاتی مطرح شده که به آن ها خواهیم پرداخت:

اولین سوال : آیا لیست رشته های بدون کنکور سال آینده نیز به همین صورت خواهد بود؟

جواب : خیر لیست منتشر شده ویژه بهمن ماه امسال شامل رشته های کمتری بوده و این لیست نمی تواند معیاری برای سال آینده باشد.

سوال بعدی : نحوه ثبت نام چگونه است ؟

پاسخ : به منظور اطلاع از رشته‌ های تحصیلی و دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در این مرحله می‌توانند به جداول حاوی اطلاعات رشته‌محلهای مؤسسات آموزشی و همچنین به لینک جستجوی رشته‌محلها در ذیل این اطلاعیه مراجعه نموده و ضمن مشخص نمودن رشته و مؤسسه آموزشی مورد علاقه خود، با همراه داشتن مدارک ودرنظر گرفتن موارد ذیل  از تاریخ ۹۷/۱۰/۲۹ لغایت ۹۷/۱۱/۱۰ به سایت یامستقیماً به مؤسسات، مراکز و واحدهای آموزشی محل پذیرش رشته مورد تقاضا مراجعه نمایند. 

سوالات بیشتر رو از اینستاگرام کلاسند بپرسید : @Kelasend

چند نکته اساسی :

کلیه متقاضیان می‌بایست دارای دیپلم کامل متوسطه نظام قدیم (دوره چهارساله) بوده و یا دارای مدرک پیش‌دانشگاهی و یا کاردانی (فوق دیپلم) با تاریخ اخذ حداکثر تا ۹۷/۱۱/۳۰ باشند.

دانلود لیست رشته های بدون کنکور بهمن ۹۷

رشته های بدون کنکور سال ۱۳۹۸:

لیست رشته های بدون کنکور ریاضی :

براساس بررسی های انجام شده رشته های پرطرفدار فنی مخصوصا در دانشگاه های محبوب کشور حتما جزو ۱۵٪ باقی مانده خواهند بود و درسال تحصیلی ۹۷ – ۹۸ در کنکور حضور خواهند داشت این رشته ها مانند مهندسی برق – کامپیوتر و مکانیک خواهد بود که البته ممکن است در دانشگاه های پیام نور و یا دانشگاه های با رتبه کمتر بدون کنکور شود.

برای دانلود لیست رشته های بدون کنکور ریاضی و سایر رشته ها کلیک کنید. قبل از هر تصمیمی حتما دفترچه راهنمای رشته های بدون کنکور ۹۸ را بخوانید. همچنین برخی تغییرات انجام شده که از اصلاحات لیست رشته های بدون کنکور مهر ۹۸ می توانید ببینید.

 

لیست رشته های بدون کنکور تجربی :

بر اساس بررسی های تیم مشاوره ای کلاسند رشته های حساس مانند پزشکی دندان پزشکی و داروسازی هیچگاه در لیست این رشته ها قرار نخواهند گرفت همچنین رشته های پیراپزشکی در دانشگاه های ملی  و دانشگاه های خوب کشور در این لیست نخواهد بود و حتی به احتمال زیاد کلا شامل این لیست نشود. بنابراین متقاضی رشته محل های پرطرفدار پزشکی، دندان پزشکی، دارو سازی و پیراپزشکی فقط از طریق کنکور سراسری می توانند در این رشته ها تحصیل کنند.

برای دانلود لیست رشته های بدون کنکور تجربی و سایر رشته ها کلیک کنید. قبل از هر تصمیمی حتما دفترچه راهنمای رشته های بدون کنکور ۹۸ را بخوانید. همچنین برخی تغییرات انجام شده که از اصلاحات لیست رشته های بدون کنکور مهر ۹۸ می توانید ببینید.

در لیست رشته محل های ارائه شده دفترچه سال ۹۷، که نحوه پذیرششان، “صرفا بر اساس سوابق تحصیلی” است را مطالعه کنید.

برای اطلاع از رشته محل های بدون کنکور تجربی ۹۸  “عضو کانال رسمی کلاسند” شوید.

دانلود لیست رشته های بدون کنکور ۹۸

لیست رشته های بدون کنکور انسانی :

همانند رشته تجربی و ریاضی رشته های تاپ از دانشگاه های خوب کشور هیچ گاه در لیست این رشته ها قرار نخواهند گرفت و این لیست رشته های با ظرفیت بیشتر و در عین حال دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و آزاد به ترتیب شانس بیشتری برای دریافت این رشته ها را دارند. برای تحصیل در رشته های پرطرفدار و پر متقاضی گروه انسانی مانند حقوق، روانشناسی، مدیریت و حسابداری باید در آزمون سراسری شرکت کرد و رتبه خوبی را کسب کرد. به طور مثال ممکن است حسابداری در دانشگاه تهران هیچگاه در این لیست نباشد اما حسابداری دانشگاه پیام نور عموما بدون کنکور پذیرش کند.

برای دانلود لیست رشته های بدون کنکور انسانی و سایر رشته ها کلیک کنید. قبل از هر تصمیمی حتما دفترچه راهنمای رشته های بدون کنکور ۹۸ را بخوانید. همچنین برخی تغییرات انجام شده که از اصلاحات لیست رشته های بدون کنکور مهر ۹۸ می توانید ببینید.

 

برای اطلاعات بیشتر اپلیکیشن کلاسند رو نصب کن و به صورت آنلاین از مشاوری که خودت انتخاب می کنی، مشاوره بگیر!! مگه داریم ازین بهتر؟!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره