خانه / اخبار کنکور / نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۹ چگونه است؟

نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۹ چگونه است؟

نحوه تاثیر معدل در کنکور ۹۹ چگونه است؟
4.7 امتیاز در 3 رای

نحوه تاثیر معدل نهایی (کتبی) در کنکور ۹۹ به صورت زیر خواهد بود :

تاثیر معدل براساس سال و نوع نظام آموزشی دانش آموزان متفاوت خواهد بود و براساس انواع زیر تقسیم بندی می شود.

 

تاثیر معدل برای دانش آموزان نظام جدید :

بر این اساس درس هایی که در پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار شود ۳۰ درصد تاثیر قطعی معدل می باشد که در نمره کل نهایی داوطلب اعمال می گردد.

چه کسانی نظام جدید هستند؟ تمامی کسانی که از سال ۹۸ به بعد دیپلم خود را دریافت کنند و یا در حال حاضر در مقاطع یازدهم تحصیل کرده و سال آینده دوازدهم باشند.

تاثیر معدل برای دانش آموزان نظام قدیم :

براساس سال دیپلم و معدل کتبی ۲۵ درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری می باشند. توجه داشته باشید که معدل کتبی ملاک محاسبه است.

چه کسانی نظام قدیم هستند؟ تمامی کسانی که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را از سال ۹۱ تا ۹۷ دریافت کرده اند.

تاثیر معدل برای دانش آموزان فنی حرفه ای و کار و دانش :

اگر این دانش آموزان در کنکور سراسری شرکت کنند شامل تاثیر معدل نهایی نخواهند شد. اگر تمایل داشته باشند می توانند در امتحان نهایی مانند سایر دانش آموزان نظام جدید شرکت کنند و شامل این تاثیر شوند.

تاثیر معدل برای دانش آموزانی که دیپلم متفاوت دارند :

به طور مثال اگر دانش آموز رشته ریاضی قصد ورود به تجربی را داشته باشد، ابتدا دروس دانش آموز براساس سطحی رده بندی و تاثیر دروس محاسبه می شود. سپس با میزان درصد به دست آمده جایگزین نمره کل خواهد شد.

تفاوت تاثیر قطعی (مستقیم) با تاثیر مثبت چیست؟

  • در ثاثیر مثبت فقط زمانی معدل تاثیرگذار خواهد بود که رتبه کنکور شما پایینتر از سطح معدل شما باشد. این گونه معدل کتبی می تواند راهکار و راهنمای شما باشد و مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.
  • در تاثیر قطعی معدل شما در هرصورت به طور مستقیم در محاسبه نمره کل (تراز) شما تاثیر داده می شود و سپس رتبه شما محاسبه خواهد شد.

نمره کل (تراز) چیست و چگونه محاسبه می شود؟

براساس درصد ها و ضرایب دروس مختلف شما و درصد های سایر دانش آموزان برای شما یک تراز در نظر گرفته می شود که هرچقدر میزان آن بیشتر باشد بهتر است. به طور کلی رتبه کشوری شما هرچقدر بهتر باشد تراز بهتری خواهید داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره